نگاهی به وضعیت واردات و صادرات دام

واردات و صادرات دام

در سال‌های گذشته شاید بیش از پیش موضوع واردات دام و واردات گوشت به کشور مطرح بوده است. با توجه به اهمیت گوشت قرمز به عنوان یکی از مهم‌ترین منابع تغذیه‌ی انسان و تاثیر مستقیم آن بر افزایش توان بدنی و بهبود سطح سلامت انسان، تامین و توزیع این فرآورده حیوانی بسیار حائز اهمیت است. جالب است بدانید در ۱۰ سال گذشته واردات گوشت گرم، واردات گوشت سرد منجمد و واردات دام به کشور کاهش پیدا کرده است. از طرفی صادرات گوشت به ویژه به کشورهای همسایه نظیر افغانستان و عراق به عنوان یک تجارت با سود مناسب برای تولیدکنندگان دام کشور محسوب می‌شود؛ اما در سال‌های اخیر رکود صادرات دام و گوشت کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا، تولیدکنندگان و فعالان این حوزه را با مشکل مواجه کرده است. اما آخرین وضعیت واردات و صادرات گوشت و دام کشور به چه صورت است؟ چگونه جهت صادرات دام زنده اقدام نماییم؟ در این مقاله سعی شده است علاوه بر پاسخ به این سوالات با ارائه آمار رسمی، اطلاعات مفیدی در این زمینه در اختیار شما قرار داده شود. تا پایان مقاله همراه بنکداری باشید.

نگاهی به وضعیت واردات و صادرات دام

نگاهی به وضعیت واردات دام و گوشت در سال ۱۴۰۰

طبق آمار منتشر شده میزان واردات گوشت کشور در سال ۱۴۰۰ در مقایسه با سال ۱۳۹۹ به تفکیک برای دام سنگین، دام سبک، گوشت گوساله، گوشت گوسفند با کاهش ۱۰۰، ۶۸، ۹۲ و ۱۰۰ درصدی مواجه شده است.

این آمار به این معنا است که در سال ۱۴۰۰ واردات دام سنگین و گوشت گوسفند صفر بوده است و تنها ۳۶ تن دام سبک و ۶۸۱ تن گوشت گوساله وارد شده است. این در حالی است که طبق آمار سامانه جامع تجارت در سال ۱۳۹۹ این آمار برای گوشت گوسفندی ۲۵۴۲ و برای گوشت گوساله ۸۲۳۷ تعیین شده است. اطلاعات تکمیلی میزان واردات را می توانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

صادرات دام و گوشت در سال ۱۴۰۰

طبق آمار سایت trade map (https://www.trademap.org/) ایران در سال ۲۰۲۰ در حوزه صادرات دام درآمدی به ارزش ۶,۰۲۰ هزار دلار داشته است که عمده این رقم حاصل صادرات به کشور افغانستان است. لازم به ذکر است در سال ۲۰۲۰ ایران ۸۲.۶۳۱ هزار دلار ارزآوری از صادرات گوشت به کشورهای منطقه به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس داشته است. در این حوزه کشورهای افغانستان، عراق و هنگ کنگ بزرگترین مقاصد صادرات گوشت ایران به شمار می‌روند.

میزان تولید گوشت در ایران

طبق اعداد و ارقام منتشر شده میزان تولید گوشت گوسفندی در سال ۹۹ حدود ۴۵۰ هزار تن و گوشت گوساله حدود ۵۰۰ هزار تن بوده است. از این میزان تولید حدود ۵۰ هزار تن گوشت گوسفندی و ۶۵ هزار تن گوشت گوساله مازاد و برای مصرف در سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شد.

با وجود اتمام سال ۱۴۰۰ در حال حاضر اطلاعات دقیقی از میزان تولید گوشت در سال ۱۴۰۰ منتشر نشده است. در همین راستا طبق آمار منتشر شده توسط تعاونی فرآورده‌های گوشتی سراسر کشور در اواخر دهه ۸۰ و اوایل دهه ۹۰، حدود ۲۸۰ هزار تن انواع گوشت به کشور وارد و میزان تولید داخلی نیز حدود ۹۰۰ هزار تن بود.

این بدان معناست که در این سال‌ها حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزارتن گوشت در کشور موجود بود. این در حالی است که این میزان در سال‌های اخیر به صورت میانگین به رقم سالانه ۸۰ هزار تن واردات و ۶۰۰ هزارتن تولید داخلی تقلیل پیدا کرده است.

میزان تولید گوشت در ایران